Praca na Dolnym Śląsku

Czy Strzelin dobrze wykorzystuje swój potencjał gospodarczy?

Czy Strzelin dobrze wykorzystuje swój potencjał gospodarczy

Strzelin jest dolnośląskim miastem położonym zaledwie 37 kilometrów od Wrocławia, nad rzeką Oławą, w pobliżu Wzgórz Strzelińskich, będących częścią Przedgórza Sudeckiego oraz Równiny Wrocławskiej, czyli części Niziny Śląskiej. Słynie on przede wszystkim ze złóż granitowych, które wydobywane są w kamieniołomach będących jednymi z największych w Europie. Zapewniają one podaż pracy w gminie oraz są dużą atrakcją turystyczną dla przyjeżdżających z całej Polski, jak również z sąsiadujących z nią Niemiec oraz Czech. Na terenie gminy Strzelin rozwija się także ekologiczna działalność gospodarcza związana z przetwórstwem rolniczym.

Wydaje się jednak, że mimo tak ogromnego potencjału gospodarczego, Strzelin nie wykorzystuje całych swoich możliwości. Świadczy o tym wysoka rejestrowana stopa bezrobocia. W 2015 roku wynosiła ona aż 23,4%. Nie najwyższe było również przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wynoszące 3595 zł.

Z wysokim poziomem bezrobocia walczy Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie, oferując wsparcie zarówno przedsiębiorcom, jak i poszukującym pracy. Na stronie urzędu zainteresowani mogą znaleźć wiele ogłoszeń oraz informacji o odbywających się aktualnie szkoleniach, a także porady dotyczące tego, jak stworzyć dobre CV lub list motywacyjny. Ciekawym pomysłem na aktywizację pracowników są chociażby dopłaty do wynagrodzeń dla osób, które ukończyły 50. rok życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *