Praca na Dolnym Śląsku

Czy w wakacje warto szukać pracy w Górze?

czy w wakacje warto szukać pracy w Górze

Wiele osób uważa, że wakacje w Górze to tak zwany sezon ogórkowy, podczas którego nie ma sensu szukać pracy, gdyż rekruterzy są na urlopach, a wysłane CV na pewno gdzieś się zagubi. Nie koniecznie jednak jest to prawda. W wielu firmach to właśnie w wakacje dobierani są pracownicy do projektów na nowe półrocze. Dlaczego naprawdę warto szukać pracy w Górze w wakacje?

Dzięki temu, że wiele osób jest przekonanych o tym, że wakacje to nie najlepszy czas na wysłanie swoich dokumentów aplikacyjnych, może się okazać, że na wybrane przez nas stanowisko aplikuje znacznie mniej kandydatów niż w pozostałych częściach roku. To może widocznie zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pracy, dlatego, kiedy inni wypoczywają, my możemy skupić się na przeglądaniu ogłoszeń, urlop pozostawiając na inny czas. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czas odpowiedzi na zgłoszenie może się przedłużać, ze względu na wyjazdy rekruterów.

A co jeśli już zaplanowaliśmy urlop, ale natknęliśmy się na ciekawe CV? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je wysłać. Jeśli dostaniemy odpowiedź, leżąc akurat na plaży lub maszerując w górach, zawsze możemy poprosić o wyznaczenie terminu rozmowy, kiedy już wrócimy do domu. Rekruterzy to też ludzie, więc mają świadomość, że w okresie wakacyjnym wiele osób wyjeżdża. Jeśli komuś szczególnie zależy na szybkiej rozmowie, zawsze można porozumieć się za pomocą video konwersacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *