Przejdź do treści

Czy warto często zmieniać pracę?

  • przez
czy warto często zmieniać pracę

Na rynku pracy panuje pewien mit związany z tym, że częste zmiany pracy są bardzo źle widziane przez potencjalnych pracodawców w Strzegomie. Takie zmiany wcale nie muszą być jednak problemem, a część pracodawców nawet doceni je bardziej, niż kiedy o stanowisko będzie ubiegała się osoba od lat pracująca w jednej firmie. Jak zatem przekonać rekrutera, że nasze decyzje dotyczące częstych zmian pracy są jak najbardziej uzasadnione?

Strzegom nie jest bardzo dużym miastem, ale osoby, które nudzi wciąż ta sama praca, polegająca na wykonywaniu podobnych obowiązków, nie powinny się obawiać, że zabraknie dla nich alternatyw. Ostatnimi czasy zmiany pracy co około dwa lata już nikogo nie dziwią. Dzieje się tak dlatego, że dużo łatwiej jest awansować, przenosząc się do innej firmy, niż pozostając wciąż w tej samej. Motywacją do zmiany pracodawcy jest jednak nie tylko aspekt finansowy, ale również chęć rozwoju. Wybierając pracę, chcemy bowiem, aby stawiała przed nami wyzwania. Tylko w ten sposób nie wypalimy się zbyt szybko.

Kiedyś rekruterzy uważali, że osoba, która często zmienia pracodawcę, jest mało lojalna w stosunku do firmy. Chociaż w małych miastach takich jak Strzegom wciąż takie podejście może być dość popularne, generalnie stale się ono zmienia. Coraz częściej pracodawcy doceniają bowiem nie lojalność, ale konkretne kompetencje. Jeśli zatem przekonamy pracodawcę, że praca w różnych firmach pozwoliła nam nabyć wiele nowych umiejętności, które wyróżniają nas wśród innych kandydatów, na pewno zostanie to docenione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.