Praca na Dolnym Śląsku

Czy warto pracować w niedzielę?

czy warto pracować w niedzielę

Piława Górna to jedno z mniejszych miast w których trudno jest znaleźć satysfakcjonującą finansowo pracę na stałe. Sposobem na zwiększenie swoich szans na znalezienie wymarzonego etatu może być zgoda na pracę w niedzielę. Wielu potencjalnych pracowników nie chce bowiem pracować w weekendy, a pracodawcy często potrzebują rąk do pracy właśnie wtedy. Jeśli zatem zgodzimy się na takie nietypowe godziny pracy, możemy znacząco zmniejszyć liczbę konkurentów do otrzymania stanowiska, na które aplikujemy w Piławie Górnej. Pracując w niedzielę, możemy również zyskać inne dodatkowe benefity. Dlaczego zatem warto pracować w niedzielę?

Zwykle osoby pracujące w niedzielę zatrudnione są na podstawie umowy zlecenie, gdyż co do zasady Kodeks Pracy nie pozwala na wymaganie od pracownika, aby był on dostępny w dni ustawowo wolne od pracy. Zdarzają się jednak od tego wyjątki. Do osób, które mogą pracować w weekendy w ramach umowy o pracę, należą osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie remontów, których nie da się wykonać w innym terminie, osoby zatrudnione do obsługi transportu publicznego, zatrudnione w ochronie lub rolnictwie, gastronomii, czy też na stacjach benzynowych.

Oczywiście osobom pracującym w niedzielę również przysługuje dzień wolny. Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć datę w ciągu sześciu dni poprzedzających lub następujących po niedzieli, podczas której pracownik wykonywał swoje obowiązki. Dzień wolny przysługuje mu nawet wtedy, kiedy w niedzielę pracował tylko przez kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *