Praca na Dolnym Śląsku

Czy warto szukać pracy przez agencję w Lubinie?

czy warto szukać pracy przez agencje

Lubin jest jednym z miast, w którym występuje niskie bezrobocie w skali kraju. W 2015 roku wynosiło ono zaledwie 8,4%. Świadczy to nie tylko o tym, że miasto oferuje wiele miejsc pracy, ale także, że mieszkańcy są chętni do podejmowania działań na rynku. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób warto szukać pracy? Czy dobrym wyborem będzie szukanie pracy samodzielnie, za pomocą portali internetowych oraz z wykorzystaniem swoich kontaktów, czy raczej zgłoszenie się do jednej z wielu agencji pracy w Lubinie.

Udanie się do agencji pracy w Lubinie jest dobrym pomysłem, jeśli poszukuje się pracy tymczasowej. Zwykle oczekujemy zajęcia na cały etat, jednak może się okazać, że przez długi czas nasze działania nie przynoszą efektów, a w portfelu coraz bardziej brakuje pieniędzy. Decydujemy się wtedy na pracę na krótszy okres. Agencja pracy tymczasowej będzie również dobrym wyborem w momencie, kiedy posiadamy już stałą pracę, ale chcemy sobie dorobić w weekend lub wieczorami.

Jeśli nie wiemy, gdzie znajduje się agencja pracy tymczasowej w Lubinie, wystarczy, że przejrzymy oferty dostępne w sieci. Wybierając jednak firmę pośredniczącą, dobrze jest sprawdzić, czy posiada ona odpowiedni certyfikat świadczący o tym, że znajduje się ona w rejestrze agencji zatrudnienia. Trzeba także uważać na to, aby nie dać się nabrać na agencje oczekujące zapłaty od potencjalnego pracownika. Warto także pamiętać o tym, że praca w agencji nie może trwać dłużej niż osiemnaście miesięcy w ciągu trzech lat współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *