Praca na Dolnym Śląsku

Czy warto wyprowadzić się z Piechowic za pracą?

czy warto wyprowadzić się z Piechowic za pracą

Piechowice to jedno z małych miast na terenie Polski, które nie oferuje zbyt wiele swoim mieszkańcom. Niewielka powierzchnia, zastój na rynku pracy oraz brak możliwości rozwoju powoduje szybki odpływ mieszkańców, którzy poszukują lepszego życia w większych ośrodkach miejskich. Czy na pewno jednak warto wyprowadzać się na stałe z Piechowic?

Piechowice położone są zaledwie dziesięć kilometrów od znacznie większej Jeleniej Góry, w której znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić większego problemu. Dojazd do większej miejscowości zajmuje zaledwie kilka minut, a koszty życia poza nim mogą być znacznie mniejsze. Piechowice ponadto są znacznie spokojniejszym miejscem, co na pewno docenią przeciwnicy miejskiego zgiełku. Mogą być idealnym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

W Piechowicach znacznie łatwiej jest się też pobudować niż w Jeleniej Górze. Koszty ziemi są znacznie niższe, a bliskość gór zachęca do znalezienia sobie w Piechowicach miejsca dla siebie. Piechowice mają również duży potencjał turystyczny, jako że znajdują się niedaleko docenianej przez narciarzy Szklarskiej Poręby. Okolice Piechowic mogą być idealnym miejscem do założenia swojego pensjonatu lub agroturystyki.

Nie zawsze warto zatem wyjeżdżać z małego miasta, nawet jeśli statystyki pokazują, że w mieście notuje się dość wysokie bezrobocie. Jeśli dla kogoś dojazdy nie stanowią problemu, warto zastanowić się, czy pozostanie poza dużą Jelenią Górą, nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *