Praca na Dolnym Śląsku

Czy warto wysyłać CV ponownie do tej samej firmy?

czy warto wysyłać CV ponownie do tej samej firmy

Czasem zdarza się, że przeglądając ogłoszenia, po jakimś czasie trafiamy na takie, na które już odpowiedzieliśmy. Zaczynamy się wtedy zastanawiać, czy ktoś nie usunął ogłoszenia, czy może też jest ono wciąż aktualne. Pojawia się także pytanie, czy warto jeszcze raz przedstawić swoją kandydaturę na dane stanowisko, jeśli do tej pory nie zostaliśmy zauważeni przez osobę rekrutującą. Czy warto zatem wysyłać CV jeszcze raz do tej samej firmy w Strzelinie?

Ponowne wysłanie CV nie powinno wiązać się z niechęcią rekrutera, szczególnie jeśli minęło już trochę czasu od momentu, kiedy pierwszy raz zgłosiliśmy swoją kandydaturę, a w naszym CV pojawiły się nowe pozycje. Warto jednak w mailu, który wysyłamy do firmy w Strzelinie odnieść się do naszego wcześniejszego zgłoszenia oraz wyjaśnić, że wciąż jesteśmy zainteresowani stanowiskiem oraz jeszcze raz podkreślić, dlaczego nam na nim zależy. Jeśli bowiem wyślemy dokładnie taką samą wiadomość jak poprzednio, a oprócz tego identyczne CV, ktoś może pomyśleć, że nie zwracamy nadmiernej uwagi na to, dokąd aplikujemy, a odpowiadamy na niemalże każde ogłoszenie, które jest chociażby luźno związane z naszą branżą.

O ile to możliwe warto nawiązać kontakt z rekruterem, aby dowiedzieć się, czy dlaczego poprzednio odpadliśmy podczas procesu rekrutacji. Dzięki temu udam nam się być może ulepszyć swoje CV, nabyć nowe doświadczenia oraz umiejętności. Jeśli od czasu publikacji poprzedniego ogłoszenia minęło kilka miesięcy, być może świadczy to o tym, że poprzednio zatrudniona w Strzelinie osoba się nie sprawdziła, a my możemy pokazać, że będziemy znacznie lepszym pracownikiem niż ona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *