Przejdź do treści

Czy wypada przyjaźnić się z szefem w Bystrzycy Kłodzkiej?

  • przez
czy wypada przyjaźnić się z szefem

Relacja między pracownikiem a szefem jest zwykle bardzo sformalizowana, jednak coraz częściej odchodzi się od typowo hierarchicznych sposobów zarządzania, co wpływa na zbliżenie się przełożonego z podległymi mu osobami. Bliższemu poznaniu sprzyjają również mniejsze miasta, takie jak Bystrzyca Kłodzka, w której często relacje z pracy przenoszone są do codziennego życia. Czy jednak w ogóle wypada przyjaźnić się z szefem?

Przyjacielskie relacje z przełożonym przekładają się na polepszenie atmosfery w pracy w Bystrzycy Kłodzkiej. Pomiędzy osobami, które są w relacji podwładny-kierownik, powinny być jednak zachowane pewne zasady, które unikną pojawiania się sytuacji pozwalających zasugerować, że któryś z zatrudnionych osób zachowuje się nieprofesjonalnie i faworyzuje swoich przyjaciół. Trzeba zatem umieć zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

Jeśli decydujemy się na utrzymywanie relacji przyjacielskiej, kiedy nasz kolega zostaje przełożonym, musimy pamiętać o tym, aby zachować równowagę pomiędzy czasem pracy a spotkaniami towarzyskimi. W pracy zdecydowanie nie możemy pozwalać sobie na podważanie autorytetu naszego przełożonego, szczególnie w towarzystwie pozostałych członków zespołu. Nie możemy również oczekiwać specjalnego traktowania, tylko dlatego, że spotykamy się również poza pracą. Na pewno nikt nie chciałby przecież mieć odczucia, że awansował na wyższe stanowisko w Bystrzycy Kłodzkiej nie dlatego że na to zasłużył, ale dlatego, że jego szef go lubi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.