Przejdź do treści

Czy wysokie wynagrodzenie zawsze jest najlepszą motywacją do podjęcia pracy?

  • przez
czy wysokie wynagrodzenie zawsze jest najlepszą motywacją

Jeśli zapytamy przeciętnego mieszkańca Niemczy lub innego małego miasta, jaką ma motywację do pracy, prawdopodobnie powie on, że liczy na duże zarobki. Badania pokazują jednak, że pieniądze nie są wystarczającym motywatorem do podjęcia pracy. Na chęć podjęcia zatrudnienia wpływa bardzo wiele czynników, które jednak łatwiej docenić, jeśli zarabia się na tyle dużo, że można pozwolić sobie na godne życie. Jakie czynniki powodują, że praca w okolicach Niemczy staje się naprawdę atrakcyjna?

Sama Niemcza to niewielkie miasto, w którym trudno o dobrze płatną pracę, nie mówiąc już o takim pracodawcy, który będzie oferował dodatkowe benefity dla pracowników. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się dojeżdżać do większych miast, będzie mógł być bardziej wybredny w zakresie poszukiwania zatrudnienia niż osoba, która chce mieć pracę na miejscu. Czynniki pozapłacowe, które szczególnie warto brać pod uwagę to te dające różnorodne możliwości rozwoju. Kluczowa jest jednak również atmosfera w miejscu pracy.

Zanim zaczniemy poszukiwać pracy w Niemczy lub poza nią, dobrze jest określić, co przede wszystkim jest dla nas istotne w miejscu zatrudniania. Na pewno jednak dobrze jest wybrać takie miejsce, które daje szansę na pracę w przyjemnej atmosferze, pośród osób otwartych oraz chętnych do pomocy. Jeśli będziemy mieć odpowiednich współpracowników, na pewno będziemy w naszej pracy czuć się znacznie lepiej, dzięki czemu chętniej dojedziemy do niej z Niemczy codziennie rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.