Praca na Dolnym Śląsku

Dlaczego pracownicy podejmują się pracy w Oleśnicy?

dlaczego pracownicy podejmują się pracy w Oleśnicy

Na wielu rozmowach rekrutacyjnych pojawia się pytanie: „Dlaczego chce Pan u nas pracować”? Wiele osób od razu ma ochotę odpowiedzieć, że musi zarobić na życie. Prawda jest jednak taka, że motywacja do podjęcia pracy nie zawsze wiąże się tylko i wyłącznie z wysokim wynagrodzeniem. Niejednokrotnie chodzi o zupełnie inne czynniki. Czym się zatem kierują pracownicy w Oleśnicy, wybierając miejsce pracy dla siebie?

W ankietach, w których przepytywano pracowników o to, czym się kierują, wybierając miejsce do pracy, wiele osób wskazywało na atmosferę. To nie powinno nikogo dziwić. Ludziom zdecydowanie zależy na tym, żeby w miejscu, w którym spędzają większość dnia, czuli się dobrze. Oczywiście trudno jest uniknąć w pracy kogoś, kto będzie działał nam na nerwy, jako że ludzie są naprawdę różni, jednak generalnie każdy potrzebuje w swoim otoczeniu odpowiedniej atmosfery, który sprzyja pracy oraz nie generuje niepotrzebnych konfliktów.

Atmosfera to oczywiście jednak niejedyny czynnik. Wiele osób bierze pod uwagę odległość od miejsca pracy, formę zatrudnienia oraz pozapłacowe benefity, takie jak prywatna opieka zdrowotna, karty typu multisport oraz ubezpieczenia. Najchętniej oczywiście widziane są przez pracowników umowy o pracę, chociaż część osób preferuje współpracę na zasadach B2B. Takie tendencje widoczne są szczególnie w dużych miastach, jednak ludzie w mniejszych miejscowościach, takich jak Oleśnica, coraz częściej oczekują podobnych warunków pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *