Praca na Dolnym Śląsku

Jak inteligencja emocjonalna wpływa na naszą karierę?

jak inteligencja emocjonalna wpływa na naszą karierę

Osobom z mniejszych miast takich jak Milicz, dużo trudniej jest zrobić karierę niż tym, które od małego mogły obserwować życie rodziców pracujących na wysokich stanowiskach w znanych firmach. Nie wiedzą one często jakie umiejętności są potrzebne, aby móc wyróżnić się na tle innych osób, a wyjeżdżając do większego miasta, czują się zagubione oraz nie mogą się odnaleźć. W rozwijaniu kariery może im jednak pomóc inteligencja emocjonalna. Jak mogą z niej skorzystać osoby, które nie chcą przez całe życie pracować w Miliczu?

Osoby, którym marzy się praca poza miastem Milicz, a nie mające dużego doświadczenia oraz bardzo wysokiego wykształcenia nie powinny się od razu poddawać. Mogą skorzystać ze swoich naturalnych umiejętności składających się na inteligencję emocjonalną. Osoby, które mają wysoko rozwiniętą tę zdolność, znacznie lepiej radzą sobie w kontaktach z innymi, co bezpośrednio wpływa na ich podejście do pracy zespołowej oraz efektywność w jej wykonywaniu.

Na inteligencję emocjonalną wpływa wiele różnorodnych umiejętności. Związane są one z zarządzaniem emocjami swoimi oraz tymi rodzącymi się pomiędzy różnymi osobami. Nie jest ona wrodzona, a co za tym idzie, może być rozwijana przez całe życie. Dzięki niej znacznie łatwiej się dostosować do rożnorodnych sytuacji społecznych, szczególnie tych pojawiających się w pracy poza miastem Milicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *