Przejdź do treści

Jak negocjować wynagrodzenie starając się o pracę w Bolkowie?

  • przez
jak negocjować wynagrodzenie starając się o pracę

Bolków to niewielkie miasto, w którym nie przeprowadza się rozmów o pracę z profesjonalnymi rekruterami. Każda rozmowa, która ma jednak zakończyć się zatrudnieniem, czy to prowadzona przez właściciela małego sklepu, czy kogoś, kto poszukuje pomocy przy domu, jest pewną formą rozmowy o pracę i na pewno trzeba ustalić na niej wynagrodzenie za wykonywane zadania. Jak przeprowadzić takie negocjacje, aby nie być stratnym i móc pracować za wystarczająco wysokie pieniądze?

Zanim wybierzemy się na rozmowę z właścicielem w Bolkowie, powinniśmy się zastanowić, ile warta jest nasza praca. Należy tu uwzględnić specyfikę niewielkiego miasta oraz dość wysokie bezrobocie. Nie zgadzajmy się jednak pracować za bezcen, gdyż możemy szybko stracić motywację, jeśli nie otrzymamy godziwego wynagrodzenia. Szacując cenę, uwzględnimy również nasze kwalifikacje oraz doświadczenie. Im większe jest ono, tym większe szanse na wynegocjowanie wyższej stawki.

Pamiętajmy, żeby przed pójściem na rozmowę nauczyć się rozróżniać kwotę netto od brutto. Bardzo często pracodawcy podają kwotę, która zawiera dodatkowe składki oraz podatki, a później okazuje się, że na rękę otrzymujemy znacznie mniej, niż się spodziewaliśmy. Takie kwestie trzeba zatem ustalić, zanim jeszcze umówimy się na coś z pracodawcą.

Negocjując stawki, zawsze określmy sobie, poniżej jakiego pułapu cenowego na pewno nie zejdziemy. Nawet w tak małym mieście, jak Bolków trzeba odpowiednio wyceniać naszą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.