Praca na Dolnym Śląsku

Jak pracować z szefem, który działa nam na nerwy?

jak pracować z szefem który działa nam na nerwy

Wałbrzych to miasto, w którym ze względu na dużą ilość mieszkańców stosunkowo łatwo jest znaleźć pracę. Problem w tym, że nikt nie zagwarantuje nam, że w pracy tej spotkamy wyłącznie życzliwych nam ludzi, którzy będą motywować nas do rozwoju oraz powodować, że chętniej będziemy przychodzić do pracy. W najtrudniejszej sytuacji jesteśmy, jeśli szef, na którego trafimy, zdecydowanie nie należy do typu ludzi, który nam naprawdę odpowiada. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Jak dogadać się z przełożonym, działającym nam na nerwy?

Jeśli szef wyjątkowo bardzo nas denerwuje, powinniśmy w pierwszej kolejności nauczyć się trzymać swoje emocje na wodzy. Najgorsze co możemy zrobić, to wykrzyczeć przełożonemu, co o nim myślimy przy pierwszej możliwej okazji. Takie wyjście nie jest dobre nawet wtedy, kiedy chcemy rzucić pracę, a tym bardziej, jeśli zamierzamy pozostać na dotychczasowym stanowisku. W takiej sytuacji trzeba szczególnie zwracać uwagę na to, co mówimy. Łatwo bowiem stracić cierpliwość i powiedzieć o kilka rzeczy za dużo, których potem będziemy żałować.

Jeśli trudno nam porozumieć się z szefem, bo ten wciąż zmienia zdanie, warto odpowiednio zabezpieczyć się i zapisywać ustalenia w jego obecności. W ten sposób łatwiej będzie nam dochodzić swoich racji, kiedy okaże się, że podważa on nasze decyzje lub też wycofuje się z tego, co powiedział poprzednio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *