Przejdź do treści

Jak się przebranżowić pracując w Karpaczu?

  • przez
jak się przebranżowić

Konieczność przebranżowienia to coś, co prawdopodobnie czeka każdego z nas. Dzieje się tak, ze względu na to, że wiele zawodów, które do tej pory istniały, wypierane są przez technologię, a wykonujący je ludzie, muszą znaleźć dla siebie jakieś inne zajęcie. Zdarza się również tak, że osoby specjalizujące się w konkretnej dziedzinie są potrzebne, ale w innej części Polski. Jeśli ktoś chce zatem pozostać w aktualnym miejscu zamieszkania, zmuszony jest do znalezienia pracy niezwiązanej z dziedziną, w której do tej pory pracował. Z takim problemem musi się zmierzyć wiele osób w niewielkim Karpaczu.

Proces przebranżawiania się warto zacząć od spisania tego, co umiemy i lubimy robić. Być może poza pracą zawodową przez wiele lat rozwijaliśmy jakąś pasję, która teraz okaże się źródłem nowego zarobku. Dodatkowe umiejętności mogliśmy zdobyć, także pracując na etacie. Część osób nawet nie zauważa, że wykonuje wiele zadań przekraczających zakres obowiązków przypisanych do nazwy ich stanowiska. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy któraś z tych umiejętności nie przyda się na zupełnie innym stanowisku.

Zanim zdecydujesz się na zmianę pracy, przemyśl dobrze ten krok. Może się okazać bowiem, że przebranżowienie się wymaga wyjazdu do miasta większego niż Karpacz, w którym praca jest dużo bardziej dostępna. Być może warto najpierw popracować nad zakresem swoich umiejętności, podejmując dodatkowe studia weekendowe lub też wybierając dostępne nawet w najmniejszych miastach kursy on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.