Przejdź do treści

Jak stać się niezastąpionym w pracy w Niemczy?

  • przez
jak stać się niezastąpionym w pracy

W dzisiejszych czasach wiele osób obawia się, że stracą pracę. Istnieje jednak sposób na uniknięcie takiego problemu. Im cenniejszym jesteśmy bowiem pracownikiem z punktu widzenia pracodawcy, tym większa szansa, że w przypadku zwolnień w Niemczy będziemy brani pod uwagę na samym końcu. Oczywiście bycie niezastąpionym nie jest łatwe, jednak są triki, które pozwalają stwarzać wrażenie, że bez nas może załamać się cała firma. Co możemy zrobić, aby zyskać taką pozycję w oczach pracodawcy?

Przede wszystkim dobrym wyjściem może być budowanie długotrwałych relacji z klientami. Dobrze jest szczególnie zacieśniać z nimi więzi tak, aby nie chcieli oni załatwiać żadnych spraw z kimś poza nami. Warto, aby nasz szef był świadomy, że nikt nie jest w stanie załatwić spraw z klientem szybciej od nas. Pielęgnowanie takiego ważnego kontaktu stanie się na pewno kartą przetargową w przypadku negocjacji wynagrodzenia czy też zwolnień.

Pracując na pozycję pracownika niezastąpionego, warto pamiętać o tym, aby robić takie rzeczy, które przynoszą firmie korzyść. Dobrze jest wychodzić z inicjatywą działań, które pozwolą z jednej strony zdobywać nam portfolio, które przyda się przy kolejnych rekrutacjach, a z drugiej będą ciekawym sposobem na zaimponowanie przełożonym w Niemczy. Jeśli zatem obawiamy się, że ktoś może wyrzucić nas z pracy, naprawdę warto włożyć trochę wysiłku w budowanie swojego profesjonalnego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.