Praca na Dolnym Śląsku

Jak szukać pracy po wielu latach w jednej firmie w Nowej Rudzie?

jak szukać pracy po wielu latach w jednej firmie

W mniejszych miastach wciąż popularny jest bardzo tradycyjny model pracy, zgodnie z którym pracownicy przez wiele lat pracują w jednej firmie, czasem nawet nie zmieniając zbyt często stanowiska oraz zakresu obowiązków. W takiej sytuacji łatwo jest się zanadto przyzwyczaić do jednej firmy, co może być problematyczne, jeśli z jakichś względów zostaniemy z niej zwolnieni. W takiej sytuacji czeka nas zupełnie nowe dla nas doświadczenie, jakim jest poszukiwanie kolejnej pracy w Nowej Rudzie. Jak się za to zabrać?

Jeśli od dawna pracujemy w jednej branży, na pewno mamy kontakty, które pozwolą nam znaleźć nowe miejsce pracy w Nowej Rudzie. Warto zatem umówić się na obiad z osobami, które mogą wiedzieć coś o aktualnie prowadzonych rekrutacjach. Lepiej nie zwlekać z tym do ostatniej chwili. Jeśli bowiem od dawna pracujemy w jednej firmie, prawdopodobnie o konieczności zwolnienia zostaniemy poinformowani z wyprzedzeniem. Dobrze jest zatem zacząć poszukiwania kolejnego stanowiska jeszcze w czasie wykonywania dotychczasowych obowiązków. To pozwoli skrócić czas, w którym pozostajemy bez pracy.

Jeśli jednak poprzez znajomych nie uda nam się znaleźć odpowiedniego wolnego stanowiska, jesteśmy zmuszeni do rozsyłania swoich CV po różnych firmach w Nowej Rudzie. W takiej sytuacji warto zadbać o to, aby zanim zaczniemy to robić, dowiedzieć się jakie trendy w staraniu się o pracę są w tej chwili najbardziej aktualne. Szczególnie warto sprawdzić, czy forma naszego CV nie jest zbyt przestarzała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *