Przejdź do treści

Jak wypaść dobrze na rozmowie rekrutacyjnej w Niemczy?

  • przez
jak wypaść dobrze na rozmowie rekrutacyjnej w Niemczy

Rozmowa rekrutacyjna to zawsze stresujące doświadczenie, które potrafi skutecznie zniechęcać do szukania pracy. Nie trzeba się jej jednak zupełnie obawiać, szczególnie jeśli jest to rozmowa w małym mieście, tak jak chociażby w Niemczy. Rozmowa taka różni się znacząco od długiego, formalnego procesu, który trzeba przejść, ubiegając się o pracę w korporacji. Jest dużo mniej sformalizowana i zwykle prowadzona przez właściciela małej działalności. Jak należy się na taką rozmowę przygotować?

Przede wszystkim należy się zastanowić, do jakiej pracy aplikujemy. Jeśli jest to praca typowo fizyczna, nikt nie będzie oczekiwał od nas eleganckiego wyglądu. Warto jednak ubrać się schludnie oraz odpowiednio do okoliczności. Niezwykle ważne jest to, aby pojawić się na rozmowie punktualnie. Jeśli się spóźnimy, pracodawca może pomyśleć, że w ten sam sposób będziemy spóźniać się, kiedy już nas zatrudni.

Zanim jednak przyjdziemy, koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, jakie pytania możemy usłyszeć. Warto pomyśleć nad tym, jakie są nasze mocne i słabe strony oraz skupić się na doświadczeniu, które posiadamy. Jeśli pracodawca oczekuje od nas CV, dobrze jest prześledzić czy na pewno jest ono wciąż aktualne. Przed samym wyjściem warto się nastroić pozytywnie i nie obawiać nadmiernie nadchodzącego spotkania. Pomocny na pewno okaże się uśmiech na ustach oraz otwartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.