Praca na Dolnym Śląsku

Jak znaleźć pracę wakacyjną w Lubomierzu?

jak znaleźć pracę wakacyjną w Lubomierzu

Lubomierz to bardzo małe miasto, które zamieszkuje zaledwie niecałe dwa tysiące mieszkańców. Zmaga się on z naprawdę wysokim bezrobociem. W 2015 roku zarejestrowane zostało na poziomie 67,1%. W takiej sytuacji znalezienie pracy jest naprawdę problematyczne, bez względu na to, czy szukają jej młodzi ludzie, czy też osoby z większym doświadczeniem. Wielu rodziców chce jednak wysłać dzieci do pracy, kiedy już ukończą 16 lat, aby mogły się czegoś nauczyć oraz dorobić sobie do kieszonkowego. Gdzie szukać prostego zajęcia dla młodych osób bez doświadczenia, które mogliby wykonywać w okresie wakacyjnym w Lubomierzu?

W tak niewielkich miejscowościach każdy zna się z każdym, a co za tym idzie, najłatwiej jest szukać pracy, pytając o nią sąsiadów oraz znajomych. Plotki szybko się rozchodzą i może okazać się, że ktoś potrzebuje wsparcia na przykład przy zbiorze owoców. Warto również przeglądać witrynę z ogłoszeniami powieszoną w szkole. W liceach często ogłaszają się pracodawcy poszukujący młodych osób do prostych prac. Jeszcze innym pomysłem jest współpraca z Ochotniczym Hufcem Pracy. Pomagają oni znaleźć zajęcie wakacyjne dla uczniów oraz załatwiają wszelkie niezbędne formalności.
Jeśli jednak, mimo starań, nie uda nam się znaleźć pracy, warto poszerzyć zakres poszukiwań. Dobrym pomysłem będzie przejrzenie ogłoszeń z sąsiednich, większych miejscowości. Zwykle, im większe miasto, tym większa szansa na pracę. Ze względu na niewielką odległość koniecznie trzeba sprawdzić wakaty w Gryfowie Śląskim, Lwówku Śląskim lub Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *