Praca na Dolnym Śląsku

Jak zostać przewodnikiem górskim w Kowarach?

przewodnik górski

Kowary nie są być może miastem zbyt szeroko rozpoznawalnym przez mieszkańców Pomorza czy Wielkopolski, ale na pewno kojarzy je każdy miłośnik gór. Są bowiem one położone nieopodal szlaków górskich, którymi chętnie przechadzają się nie tylko wytrawni piechurzy, ale również turyści. Szczególnie Ci drudzy przed wyjazdem chętnie poszukują doświadczonego przewodnika górskiego, który w bezpieczny sposób przeprowadzi ich przez malownicze trasy gór Dolnego Śląska. Popyt na takie usługi powoduje, że warto pomyśleć o zostaniu przewodnikiem górskim.

Co trzeba wiedzieć, żeby nim być?

Przewodnik górski przede wszystkim powinien mieć doświadczenie w poruszaniu się po szczytach górskich. Powinien doskonale znać szczególnie te, które położone są w pobliżu miasteczka. Jednak nie wystarczy przejść ich kilka razy, aby móc zabierać ze sobą turystów. Trzeba również dobrze orientować się w przeprowadzaniu pierwszej pomocy, w meteorologii oraz mieć naprawdę dobą kondycję fizyczną.

Jakie formalne obowiązki musi spełnić kandydat na przewodnika górskiego?

Są też pewne formalne obowiązki, które musi spełnić kandydat na przewodnika górskiego w Kowarach. Przede wszystkim musi mieć on wykształcenie co najmniej średnie. Dobrze, jeśli kształcił się na kierunku związanym z geografią lub innym zbliżonym. Aby być przewodnikiem, należy też zdać odpowiednie egzaminy, które poprzedza profesjonalny kurs przewodnicki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *