Praca na Dolnym Śląsku

Jakie zdjęcie w CV umieścić szukając pracy w Brzegu Dolnym?

jakie zdjęcie umieścić w CV

Pytanie o to, jakie zdjęcie powinno znaleźć się w CV to jedno z głównych pytań, jakie zadają sobie poszukujący pracy w Brzegu Dolnym. Wiele osób uważa, że wygląd nie powinien mieć znaczenia w procesie rekrutacji i nie decydują się na dołączenie fotografii, jednak wysokiej jakości zdjęcie, na którym wyglądamy przyjaźnie i otwarcie, może nam znacznie ułatwić znalezienie zatrudnienia oraz wyróżnić z tłumu kandydatów o podobnych kompetencjach. Jak powinno wyglądać dobre zdjęcie do CV?

W klasycznej wersji CV zdjęcie znajduje się w lewym górnym rogu. Coraz częściej jednak decydujemy się na bardziej urozmaicone wzory dostępne w internecie, na których zdjęcie może znajdować się w zupełnie innym miejscu. Zasada jest jednak zwykle taka, że zdjęcie umieszczone jest na górze strony. Nie może być ono zbyt duże. Pamiętajmy, że więcej miejsca lepiej przeznaczyć na merytoryczną treść niż na fotografię.

Dodane do CV zdjęcie powinno pokazywać nas w jak najlepszym świetle. Nie może to być fotografia z wakacji czy selfie zrobione na tle domowego bałaganu. Najlepiej, jeśli zdjęcie wykona dla nas profesjonalny fotograf, który będzie umiał wydobyć na naszej twarzy piękne rysy oraz ukryć jej niedoskonałości. Do dobrego CV zdecydowanie nie nadają się zdjęcia w ruchu. Lepiej skupić się nich nim na twarzy niż prezentować całą sylwetkę.

Dobrze wykonane zdjęcie na pewno spowoduje, że rzucimy się w oczy rekruterowi, a to na pewno przełoży się na szybsze znalezienie pracy w Brzegu Dolnym. Trzeba jednak pamiętać, że zamieszczanie zdjęcia nie jest obowiązkiem, więc jeśli w ogłoszeniu nie znalazła się taka prośba, można z niego zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *