Praca na Dolnym Śląsku

Kiedy warto ubiegać się o podwyżkę w Głuszycy?

kiedy warto ubiegać się o podwyżkę

Proszenie o podwyżkę jest dla wielu osób dużym wyzwaniem. Obawiają się oni, że szef nie potraktuje poważnie ich próśb, a nawet nie będzie chciał na ten temat rozmawiać. Co jakiś czas jednak podwyżka należy się każdemu pracownikowi w Głuszycy, dlatego trzeba umieć poprosić o nią w efektywny sposób. Kiedy warto udać się na rozmowę w tej sprawie, aby mieć największe szanse na pozytywną odpowiedź?

Idąc na rozmowę w sprawie podwyżki, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich argumentów, które przekonają szefa, że wyższe wynagrodzenie zdecydowanie nam przysługuje. Dobrym momentem na rozpoczęcie rozmowy jest sytuacja, kiedy okazuje się, że od pewnego czasu mamy na głowie dodatkowe obowiązki zawodowe, których do tej pory nie wykonywaliśmy lub też znacznie wzrosła nasza odpowiedzialność za wykonywane zadania. Jeśli musimy poświęcać więcej czasu na pracę, zdecydowanie warto porozmawiać o dodatkowym wynagrodzeniu.

Innym dobrym momentem na rozmowę o podwyżce jest sytuacja, w której efektywność naszej pracy znacznie wzrosła lub też przyczyniliśmy się do zakończenia ważnego dla firmy projektu. Prosząc o wyższe wynagrodzenie, warto podkreślić, jak cennymi jesteśmy pracownikami oraz jak wiele robimy dla firmy, wskazując konkretne działania, które wyjątkowo dobrze nam poszły. Dodatkowym argumentem za przyznaniem nam wyższego wynagrodzenia może być również staż pracy, pokazujący, jak bardzo wzrosły nasze kompetencje od czasu, kiedy zostaliśmy zatrudnieni w firmie w Głuszycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *