Praca na Dolnym Śląsku

Lwówek Śląski namawia do szkoleń

Lwówek Śląski namawia do szkoleń

Lwówek Śląski to miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie wiejsko-miejskiej. Są to tereny u zbiegu Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego. W niewielkiej odległości od Lwówka znajdują się takie bardziej znane miasta jak Bolesławiec oraz Jelenia Góra. Każdy mieszkaniec wie, że miasto słynie z produkcji browaru będącego prawdopodobnie najstarszym browarem w Polsce.

Bezrobocie w Lwówku Śląskim plasuje się na wysokim poziomie. Na tysiąc osób zaledwie 216 posiada stałe zatrudnienie. Rejestrowane bezrobocie w roku 2015 wynosiło 33,2%. Mimo że jest ono znacznie wyższe niż średnie bezrobocie rejestrowane w województwie dolnośląskim, jest ono najniższe  w Lwówku od roku 2004. Władze starają się jednak skutecznie z nim walczyć, organizując ciekawe inicjatywy mające aktywizować mieszkańców.

Ciekawym projektem rozwojowym, do którego nabór ciągle trwa, jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską mający na celu wyszkolić długotrwale bezrobotnych na trenerów piłki nożnej. Zgłaszać mogą się osoby w przedziale wiekowym od 18 do 35 lat. Skutecznie przeprowadzone szkolenia podniosą kompetencje zawodowe oraz zapewnią pełnowartościową wiedzę potrzebną do pracy. W ramach projektu zapewniony jest dwumiesięczny staż z wynagrodzeniem, który będzie można odbyć w jednym z polskich klubów piłkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *