Praca na Dolnym Śląsku

Mieroszów kusi pracą w turystyce

Mieroszów kusi pracą w turystyce

Mieroszów to miejscowość położona w niezwykle malowniczym obszarze Sudetów Środkowych przy Paśmie Gór Stołowych oraz Kamiennych. Samo położenie pozwala domyślić się, że jest to gmina, której głównie rozwijającym się obszarem jest turystyka. Mieroszów chętnie odwiedzają bowiem turyści nie tylko z Polski, ale również z sąsiadującej z naszym krajem Republiki Czeskiej. W samym mieście Mieroszów mieszka aktualnie 4 203 mieszkańców na powierzchni wynoszącej niewiele ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Mieroszów niestety musi zmagać się ze stosunkowo wysoką stopą bezrobocia wynoszącą 34,7%. Jest to znacznie wyższa stopa niż rejestrowana w województwie dolnośląskim oraz na terenie całej Polski. Największą szansę dla rozwoju tego regionu stwarza turystyka, dlatego, jeśli nawet mieszkańcy mają problem ze znalezieniem zajęcia w samym mieście, mogą z powodzeniem szukać pracy sezonowej na obszarach podmiejskich. W regionie istnieje duże zapotrzebowanie na działalność usługową. Turyści szczególnie poszukują odpowiedniej dla siebie gastronomii oraz zaplecza noclegowego. Bardziej przedsiębiorcze osoby mogą więc z powodzeniem próbować otwierać własne pensjonaty lub restauracje.
Powodzeniem cieszą się również różnego rodzaju rozrywki na wolnym powietrzu. Wielu turystów poszukuje ośrodków oferujących możliwość jazdy konnej, zabawy w paintball czy też możliwości połowu ryb. Można więc powiedzieć, że rynek w gminie Mieroszów napędza turystyka. Każdy, kto poszukuje pracy, powinien zacząć właśnie w tej branży, gdyż ma ona największą przyszłość w tych górskich okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *