Praca na Dolnym Śląsku

Na kogo czeka zatrudnienie w Chocianowie?

na kogo czeka zatrudnienie w Chocianowie

Chocianów to miasto niewielkie, liczące trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców i słynące na Dolnym Śląsku głównie z Lasów Chocianowskich. Położone jest w okolicach Lubina oraz Chojnowa. Niezwykle gwałtownie rozwijało się w XIX wieku, w momencie, kiedy została założona tam huta żelaza. Została ona jednak zamknięta w okresie wojennym. Jak w takim razie sytuacja w Chocianowie wygląda w tej chwili?

W gminie Chocianów zdecydowanie najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie w samym mieście. Dane pokazują, że z 1553 osób zatrudnionych w gminie, aż 1325 pracowało w mieście. Największy wskaźnik osób pracujących można zauważyć w budownictwie oraz przemyśle. To w tych obszarach pojawia się też na bieżąco najwięcej nowych miejsc pracy. Drugim dużym sektorem, w którym warto szukać pracy w Chocianowie, są usługi. Szczególnie zakłady publiczne generują wysokie zatrudnienie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w mieście mało jest podmiotów, które zatrudniałyby więcej niż dziewięć osób. Z tego też względu, wielu mieszkańców decyduje się na podjęcie pracy w większych miastach w okolicy.

To, że mieszkańcy poszukują zatrudnienia w innych miastach, nie powinno dziwić także ze względu na stosunkowo wysoki poziom bezrobocia w gminie. Na sto osób w wieku produkcyjnym aż 9,23% zostało zarejestrowanych jako bezrobotni. Pocieszające jest jednak to, że wskaźnik ten systematycznie spada, a to przede wszystkim ze względu na zwiększanie się podaży miejsc pracy w zakładach związanych z wydobywaniem oraz przetwórstwem miedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *