Praca na Dolnym Śląsku

Nie tylko dla pieniędzy? Dlaczego naprawdę pracujemy?

pieniądze

Chociaż wynagrodzenie to dla wielu osób najważniejszy motywator do pracy, rzeczywistość pokazuje, że nie zawsze pracujemy wyłącznie dla pieniędzy. Widać to szczególnie w mniejszych miastach, takich jak chociażby Szczawno-Zdrój, w których budżety dla pracowników są bardzo ograniczone. Mimo to dużo większa część mieszkańców decyduje się na to, aby zostać w rodzinnym mieście i to właśnie w nim szukają zatrudnienia. Jaką znajdują do tego motywację?

Część osób, które interesuje praca w Szczawnie-Zdroju chce w ciekawy sposób zapełnić swój czas. Dotyczy to szczególnie emerytów, którzy dorabiają sobie, a także młodych mam, które nie chcą spędzać całych dni w domu z dzieckiem. Wiele osób ceni sobie również możliwość rozwoju. Chociaż w mniejszych miastach wydaje się ona ograniczona, tak naprawdę wszędzie jest szansa na zalezienie instytucji, która zaoferuje możliwość wykonywania zadań wnoszących coś nowego w nasze życie.

Dla wielu osób, które interesuje praca w Szczawnie-Zdroju motywacją do pozostania w rodzinnym mieście jest spokojna atmosfera pracy. Ludzie w takich miejscowościach są mniej podatni na oddziaływania wyścigu szczurów, co powoduje, że pozytywne relacje w pracy są niemalże standardem. To czynnik, który dla niejednego pracownika jest ważniejszy niż nawet największe pieniądze.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *