Praca na Dolnym Śląsku

Praca dla seniora w niewielkim Strzelinie

praca dla seniorów

Specyfika polskiego rynku pracy powoduje, że seniorzy nie mają łatwo. Emerytura często nie jest satysfakcjonująca dla starszych osób, więc nic dziwnego, że szukają oni dodatkowego zajęcia. Niestety nie jest to takie proste. Generalnie uważa się bowiem, że seniorzy mają niewielkie szanse na rynku pracy. Czy jest tak również w przypadku mniejszych miast takich, jak Strzelin?

Dobrze płatna praca w małych miastach to wciąż coś deficytowego. Szczególnie osoby młode, którym zależy na rozwoju, bardzo narzekają na to, że niewielkie miejscowości takie jak Strzelin nie dają szansy na rozwinięcie skrzydeł. Nie dziwi zatem, że większość z nich decyduje się na przeprowadzkę do większego miasta, w którym mają szansę na podwyższenie zarobków i nie tylko. W innej sytuacji są jednak seniorzy. Część z nich nigdy nie mieszkało poza Strzelinem, więc nie wyobrażają sobie przeprowadzki na stare lata. Paradoksalnie jednak to właśnie emeryci mają duże szanse na pracę w małym mieście.

Seniorzy z miasta Strzelin mogą być bardzo konkurencyjną grupą ze względu na to, że często nie wymagają bardzo dużych zarobków, a część z nich godzi się na współpracę bez umowy. Brak młodych rąk do pracy dodatkowo motywuje pracodawców do tego, żeby zatrudniać starsze osoby. Łatwiej też przystosowują się oni do pracy, która w mniejszych miejscowościach ma wolniejsze tempo oraz nie jest oparta o nowoczesne technologie trudne do zrozumienia dla seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *