Praca na Dolnym Śląsku

Praca w przemyśle w Jelczu-Laskowicach – kto ma szansę ją zdobyć?

praca w Jelczu-Laskowicach

Jelcz- Laskowice jest jednym z miast, w których nie trudno o pracę. Wszystko ze względu na rozwijający się tam przemysł. Powoduje on, że wiele osób ma szansę na zatrudnienie. Potrzebni są zarazem specjaliści w tej dziedzinie, jak i osoby, które szukają prostych prac fizycznych.

Kto jednak ma największą szansę, żeby zdobyć zatrudnienie w jednym z zakładów?

W Jelczu-Laskowicach rozwija się wiele gałęzi przemysłu. Najwięcej przedsiębiorstw powiązanych jest jednak z branżą motoryzacyjną. Jakich specjalistów poszukują oni do pracy? Przede wszystkim szukają  inżynierów, którzy będą prowadzić oraz nadzorować procesy produkcyjne. Wielu z nich przyjeżdża do miasta po studiach lub dojeżdża do pracy z większych miast. Podobnie jest z kierownikami. Menadżerowie również bowiem rekrutowani są spośród osób doświadczonych oraz tych, którzy ukończyli odpowiednie studia.

W przemyśle w Jelczu-Laskowicach pracuje jednak również wielu mieszkańców samego miasteczka. Najwięcej z nich wykonuje jednak nieskomplikowane prace fizyczne. Często bowiem nie mogą pochwalić się wyższym wykształceniem lub doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nie mają szans na taką pracę. Wielu z nich bowiem awansuje i zostaje brygadzistami lub kierownikami działu. Mają oni później duże szanse na kolejny awans lub uzyskanie lepiej płatnej pracy w większym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *