Praca na Dolnym Śląsku

Produkcja czy usługi: co lepsze w Bogatyni?

produkcja czy usługi

Osoby bardziej przedsiębiorcze lub te, które nie mogą znaleźć pracy, często myślą o założeniu swojej własnej firmy. Kluczowe pytanie jest jednak takie, w jakiej branży będzie działać owa firma. Czy będzie to raczej działalność usługowa, czy produkcyjna. Co jest bardziej opłacalne w takim małym mieście jak Bogatynia?

Przenoszenie produkcji do małego miasta to bardzo dobre rozwiązanie. W Bogatyni łatwiej będzie znaleźć tańszą siłę roboczą, dzięki czemu koszty prowadzenia działalności mogą się znacznie obniżyć. Produkowane przedmioty można ponadto sprzedawać na całym świecie, dzięki czemu rynek zbytu nie jest ograniczony do lokalnych nabywców, którzy mogą być zupełnie niezainteresowani naszym wytworem, a jedynie znalezieniem pracy w prowadzonym przez nas zakładzie. Otworzenie zakładu produkcyjnego wymaga jednak często dużych nakładów oraz większych umiejętności specjalistycznych.

Osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy lub też nie mogą sobie pozwolić na działalność produkcyjną, mogą spróbować otworzyć niewielki lokal usługowy lub oferować swoje usługi w swoim domu. W małych miastach panie często oferują w ten sposób usługi kosmetyczne, ale dobrym pomysłem jest również udzielanie korepetycji lub bycie fryzjerem. Takie usługi nie wymagają nawet wynajmowania lokalu, zatem koszty ich prowadzenia są naprawdę niewielkie, co jest ważne dla mieszkańców małych miast jak Bogatynia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *