Przejdź do treści

Prowadzenie biznesu w Bystrzycy Kłodzkiej: czy to dobra decyzja?

  • przez
biznes w Bystrzycy Kłodzkiej

Prowadzenie biznesu w Bystrzycy Kłodzkiej może wydawać się nieoczywistą decyzją. Wiele osób uważa, że mniejsze miasta gorzej nadają się do takiej działalności. Istnieje przekonanie, że największe pieniądze zarabia się w dużych miastach. W praktyce jednak duże firmy przenoszą swoje oddziały do mniejszych miast. Pozwala to znacznie obniżyć koszty działalności. Jest również dodatkową szansą dla wolniej rozwijających się regionów na zwiększenie zatrudnienia, a co za tym idzie, zatrzymanie większej ilości mieszkańców na ich terenie.

Do przedsiębiorczych postaw zachęcają przede wszystkim specjalne strefy ekonomiczne. Jedną z nich objęta jest właśnie Bystrzyca Kłodzka. W obszarach objętych specjalną strefą ekonomiczną można liczyć na bardzo korzystne ulgi podatkowe. Jedną z bardziej znaczących ulg jest zwolnienie z podatku od nieruchomości. Prowadzenie działalności na terenie miasta, daje również szansę na dostęp do stosunkowo tanich zasobów ludzkich. W mniejszych miejscowościach wciąż nie można narzekać na nadmiar pracy. Nie powinno być więc problemu ze znalezieniem odpowiedniej ilości ludzi do pracy.

Założenie firmy może być również szansą dla osób, które nie mogą liczyć na zatrudnienie, ale nie chcą wyjeżdżać poza Brzeg Dolny. Niestety mniejsi przedsiębiorcy, którzy skupiają się głównie na działalności usługowej, raczej nie skorzystają z ulg. Obejmują one bowiem zwykle tereny podmiejskie. Mimo to, założenie swojej firmy w Bystrzycy Kłodzkiej może być bardzo dobrą decyzją, która da szansę na podwyższenie komfortu życia mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.