Praca na Dolnym Śląsku

Szkolenia unijne w Międzyborzu podnoszące kwalifikacje

szkolenia unijne

Międzybórz to miasto w powiecie oleśnickim będące siedzibą gminy wiejsko-miejskiej Międzybórz. Mieszka w niej niecałe dwa i pół tysiąca mieszkańców, którzy muszą walczyć ze stosunkowo wysokim bezrobociem. Wynosi ono w Międzyborzu prawie 30%. Dla porównania, w całym województwie średnia wynosi 8,5%. Mimo wysokiego bezrobocia średnie zarobki brutto nie należą do najniższych w Polsce. W roku 2002 wynosiły tylko 1740 zł, żeby w ciągu trzynastu lat wzrosnąć do 3457 zł brutto.

W związku z wysokim bezrobociem mieszkańcy mogą liczyć na działania miasta mające na celu zaktywizowanie osób zdolnych do pracy. Jednym z działań są projekty podnoszące kwalifikacje, finansowane ze środków unijnych przyznanych województwie dolnośląskiemu. W najbliższym czasie aż 130 osób mieszkających na terenach wiejskich w pobliżu Międzyborza, które ukończyły trzydziesty rok życia, może zgłosić się do programu “Kwalifikacje drogą do zatrudnienia”. W ramach programu przewidziane są liczne szkolenia oraz staże zawodowe u pracodawców. Objęte są one atrakcyjnymi stypendiami, co jeszcze bardziej powinno zachęcić bezrobotne osoby do uczestnictwa w programie.

Miasto przypomina także o tym, że warto zatrudniać młodych pracowników. Przedsiębiorcy zatrudniający młodzież mają szansę na uzyskanie atrakcyjnych dofinansowań związanych z wyrównaniem kosztów kształcenia. To dobry sposób na znalezienie chętnych do pracy zmotywowanych młodych ludzi, a dla nich szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji, które przydadzą się w dalszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *