Przejdź do treści

Szukaj pracy w bardzkim sektorze turystycznym!

  • przez
szukaj pracy w bardzkim sektorze turystycznym

Bardo to miejscowość znajdująca się w powiecie ząbkowickim, położona nad Nysą Kłodzką w Górach Bardzkich. Przyciąga turystów ciszą i spokojem, które pozwalają odpocząć od zgiełku dużych miast. Władze mówią o nim, że jest to miasto cudów. Rozwija się szczególnie pod kątem turystycznym. Jest początkiem wielu pieszych szlaków turystycznych. Przebiega przez nie również wiele wytyczonych ścieżek rowerowych, w tym kilka międzynarodowych, takich jak szlak Cystersów rozpoczynający się aż w Portugalii oraz Euro-Velo Bałtyk Adriatyk.  Szlaki te powodują, że przez Bardo przejeżdża również wielu obcokrajowców.

W Bardzie bardzo popularna jest również turystyka wodna oraz pielgrzymkowa. Nysa Kłodzka, która płynie przez to miasto wytycza szlak wodny Przełom Bardzki przyciągający turystów z całej Polski. Natomiast Bazylika Mniejsza, usytuowana w środku miasta, stanowi powód wielu pielgrzymek. Ten wzmożony ruch turystyczny powoduje, że w mieście powstaje coraz więcej noclegowni oraz obiektów gastronomicznych, które dają szansę mieszkańcom Barda, na znalezienie wymarzonej pracy.

Władze miasta starają się przyciągać inwestorów po to, aby zmniejszyć bezrobocie w Bardzie. Jest to jednak bardzo niewielkie miasto, w którym mieszka zaledwie około trzy tysiące mieszkańców, co nie sprzyja napływowi zagranicznych firm. Nic zatem dziwnego, że Bardczanie wolą wziąć sprawy w swoje ręce i podejmować się przedsiębiorczego prowadzenia hoteli oraz pensjonatów. W takich miejscach wciąż potrzebni są wykwalifikowani menadżerowie, ale także osoby do pracy na recepcji, do kuchni czy do prac fizycznych związanych z obsługą gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.