Praca na Dolnym Śląsku

Targi Pracy w Miliczu sposobem na walkę z bezrobociem

targi pracy w Miliczu sposobem na walkę z bezrobociem

Milicz to małe miasto, w którym mieszka prawie dwanaście tysięcy mieszkańców. Leży w powiecie milickim nad rzeką Barycz i jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Słynie przede wszystkim z największych w Europie stawów hodowlanych, a coraz prężniej rozwija się w jego okolicach turystyka. Mimo to w gminie występuje wysoki wskaźnik bezrobocia. W 2015 wynosił on 26,4%. Jest to jednak najniższa liczba od 2004 roku, co pozwala przewidywać, że praca w Miliczu z roku na rok będzie coraz bardziej dostępna. Mieszkańców może też cieszyć to, że coraz bardziej rosną przeciętne wynagrodzenia brutto. W 2015 roku średnia płaca była równa 3 221 zł brutto.

Milicz stara się jednak, żeby praca była bardziej dostępna dla mieszkańców. W ostatnim czasie Urząd Pracy zorganizował targi, które miały na celu dać pole do współpracy pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Na targach wystawiali się przedstawiciele pracodawców z ofertami lokalnymi, krajowymi, a także zagranicznymi. Obecne były również osoby reprezentujące jednostki wspierające bezrobotnych, takie jak ochotnicze hufce pracy, czy też przedstawiciele szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Podczas targów pracy w Miliczu dodatkowo doradzali rekruterzy. Przeprowadzane były symulacje rozmowy kwalifikacyjnej, a także udzielano porad z zakresu wizerunku oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Tego typu wydarzenia to świetna okazja, aby przekonać się, jak wygląda rynek pracy w Miliczu i znaleźć pracodawcę lub pracownika do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *