Praca na Dolnym Śląsku

Upały w Świebodzicach utrudniają pracę

upały w Świebodzicach utrudniają pracę

Okres wakacyjny to czas, który doceniają wszyscy, którzy akurat są na urlopie, jednak niekoniecznie ci, którzy muszą spędzać swój czas w biurze. Problemem są uciążliwie wysokie temperatury, które trudno jest wytrzymać, będąc ubranym w długie spodnie oraz elegancką koszulę, która często jest wymagana przez pracodawców. Upały mogą nawet zatrzymać produkcję w Świebodzicach, gdyż są sytuacje, w których pracodawca ma obowiązek zwolnienia pracowników do domu, jeśli temperatury przekroczą odpowiednie normy.

Każdy pracodawca w Świebodzicach musi przede wszystkim wiedzieć o tym, że w czasie upałów ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom dostęp do bezpłatnych zimnych napojów. Jeżeli takich w miejscu pracy nie ma, pracownicy mogą nawet odmówić wykonywania swoich obowiązków, a pracodawcy grozi kara w postaci grzywny, która może wynosić nawet trzydzieści tysięcy złotych. Zapewnienie napojów chłodzących jest zgodne z zasadami BHP, które muszą być przestrzegane w każdym miejscu pracy.

Zapewnienie odpowiednio komfortowych warunków pracy jest w interesie pracodawcy nie tylko ze względu na przepisy narzucane przez ustawodawcę, ale również ze względu na efektywność pracowników. Osoby pracujące w upale mogą pracować znacznie mniej wydajnie oraz mieć problemy ze skupieniem się. Brak zapewnienia odpowiedniego nawodnienia może ponadto wpłynąć negatywnie na zdrowie pracowników, jako że prowadzi od odwodnienia oraz zawrotów głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *