Przejdź do treści

Co lepsze na początek kariery: praca w korporacji czy w firmie rodzinnej?

co lepsze na początek kariery

Wiele osób ze Ścinawy, które chcą dobrze zarabiać, zmuszone są wyjechać ze swojego miasta rodzinnego, poszukując pracy w większej miejscowości. Pojawia się wtedy zwykle pytanie, co jest lepsze, poszukiwanie pracy w korporacji czy też w mniejszej firmie rodzinnej. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. O czym warto pamiętać, podejmując decyzję o wyborze ścieżki kariery?

Korporacja to coś, co nie ma najlepszej sławy, szczególnie wśród osób, z mniejszych miast, które nie przepadają za wyścigiem szczurów oraz nie chcą rozwijać swojej kariery kosztem życia prywatnego. Korporacja może być jednak bardzo dobrym wyborem jako pierwsze miejsce pracy ze względu na stosunkowo wysokie zarobki oraz możliwość nauczenia się więcej niż w niejednej mniejszej firmie rodzinnej. Wymaga jednak dużej odporności na stres oraz gotowości do pracy w niekoniecznie sprzyjającej atmosferze.

Praca w firmie rodzinnej to zwykle coś, o czym marzą osoby, które już same pracują w korporacji i mają dość stresu oraz wyścigu szczurów. Jednak na tego typu pracy mogą również skorzystać początkujący. W firmie rodzinnej zwykle ma się dostęp do znacznie szerszego zakresu obowiązków, a co za tym idzie, można się szybciej nauczyć znacznie różnorodnych rzeczy, podnosząc swoje kompetencje w wielu różnych obszarach. Firma rodzinna zwykle oferuje również przyjemniejszą atmosferę. Minusem takiej pracy mogą być niższe zarobki oraz gorszy standard biura, w którym się pracuje.

2 komentarze do “Co lepsze na początek kariery: praca w korporacji czy w firmie rodzinnej?”

  1. Ja zaczynałam swoją pracę w korporacji i muszę przyznać, że to była niezła szkoła życia. Bardzo przydatna w dalszej drodze zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *