Przejdź do treści

Czy warto otworzyć firmę w Nowej Rudzie?

planowanie biznesu

Nowa Ruda znana jest w województwie dolnośląskim z wydobycia węgla. Przez lata funkcjonowała tam kopalnia węgla kamiennego, która ożywiała region gospodarczo. Jakiś czas temu kopalnia została zamknięta w ramach restrukturyzacji górnictwa. Wciąż jednak miasto to daje wiele możliwości gospodarczych. To głównie za sprawą tego, że miasto włączone jest do specjalnej strefy ekonomicznej.

Czy warto tam w związku z tym zainwestować?

Specjalne strefy ekonomiczne, takie jak na przykład ta w Nowej Rudzie postrzegane są jako dobre miejsce do inwestowania. Nic w tym dziwnego. Strefy takie pozwalają skorzystać z szeregu udogodnień przygotowanych dla inwestujących. Mają one zachęcić nowych inwestorów do przyjazdu do miasta. Ściąga to nie tylko osoby z odpowiednio dużym budżetem z Polski, ale przede wszystkim inwestorów zagranicznych.

Na jakie udogodnienia można liczyć, kiedy jest się przedsiębiorcą w specjalnej strefie ekonomicznej?

Zwykle inwestujący w takich miastach mają bardzo korzystne ulgi podatkowe, które pozwalają im znacznie zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Zamiast opłacać wysokie podatki od posiadanych gruntów, mogą oni wykorzystać te środki na zainwestowanie w swoją działalność. W ten sposób Nowa Ruda staje się znacznie atrakcyjniejsza jako miejsce do inwestowania w stosunku do innych miejscowości na Dolnym Śląsku.

1 komentarz do “Czy warto otworzyć firmę w Nowej Rudzie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *