Przejdź do treści

Jak się pracuje w Bystrzycy Kłodzkiej?

  • przez
jak się pracuje w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka to niezwykle malownicze miasto położone przy ujściu Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. Historycznie jest jedną z ważniejszych miejscowości na całym Dolnym Śląsku. Jak żyje się w nim ludziom współcześnie? Czy można znaleźć tam satysfakcjonującą pracę? W jakich obszarach istnieje największe zapotrzebowanie na pracowników?

W całej gminie aktualnie prowadzone są działania, które mają na celu wzmagać przedsiębiorczość wśród mieszkańców. Angażuje się do tego środki unijne oraz zachęca inwestorów do otwierania nowych firm, będących jednocześnie nowymi miejscami pracy. Najbardziej rozwijającymi się obszarami gospodarczymi jest turystyka oraz przemysły nieuciążliwe dla środowiska, takie jak przemysł drzewny, papierniczy oraz przetwórstwo rolno-spożywcze. Najwięcej przedsiębiorców prowadzi jednoosobowe działalności gospodarcze. Posiadają oni firmy związane z budownictwem, murarstwem, stolarką, ślusarstwem czy mechaniką pojazdową.

Mimo że Bystrzyca Kłodzka stale się rozwija, praca w niej wcale nie jest tak łatwo dostępna. Bezrobocie w gminie stale utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Pod koniec 2014 roku w gminie stopa bezrobocia wynosiła aż 23%. Większy problem ze znalezieniem zatrudnienia miały kobiety. Władze miasta starają się jednak walczyć z tym zjawiskiem. Szczególnie pomocny ma być w tym celu napływ inwestorów do specjalnej strefy ekonomicznej. Nowo powstające przedsiębiorstwa, a także hotele i usługi związane z turystyką, są szansą dla wielu osób na znalezienie zajęcia dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *