Przejdź do treści

Kiedy szukać pracy w Bolkowie?

  • przez
kiedy szukać pracy w Bolkowie

Bolków to niewielka miejscowość malowniczo położona nad Nysą Szaloną, słynąca z zamku, w którym rzekomo straszy upiór. Jednak jest to nie tylko wyjątkowo przyjemne miejsce na spędzenie weekendu z dala od metropolii, ale również ciekawe miejsce do życia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jednym z największych problemów, z jakim boryka się nie tylko to miasto, jest problem bezrobocia.

W Bolkowie mieszka około pięć tysięcy osób, a w całej gminie prawie jedenaście tysięcy. Prawie tysiąc osób zarejestrowanych jest jako bezrobotni. To stosunkowo wysoki odsetek pozwalający martwić się, że znalezienie satysfakcjonującego zajęcia w Bolkowie może być trudne. Najłatwiej pracę znaleźć w sezonie letnim oraz wiosenno-jesiennym, Wtedy to pojawia się zwiększone zapotrzebowanie dla osób chcących poszukujących opcji dorobienia sobie w rolnictwie, przetwórstwie rolno-spożywczym, a szczególnie w budownictwie. Najtrudniej zdecydowanie jest odnaleźć się na rynku pracy osobom mało wykształconym.

Gmina Bolków to obszar, który ma jednak ogromny atut, jakim są tereny inwestycyjne, które w przyszłości mogą przyciągać inwestorów, a co za tym idzie, wiązać się z otwieraniem nowych miejsc pracy. Szczególnie zachęcające są tereny kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. To właśnie na tych terenach inwestorzy mają szansę uzyskać największe ulgi. Są to dodatkowo obszary bardzo dobrze skomunikowane oraz odpowiednio uzbrojone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *