Przejdź do treści

Kto może pracować jako kierowca autobusu w Oławie?

kierowca autobusu

Bez cienia wątpliwości kierowca autobusu to zawód na polskim ryku deficytowy. Kierowców poszukują zarówno przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, jak i prywatni przewoźnicy w Oławie. Niemniej jednak, aby móc rozpocząć pracę jako kierowca, musimy posiadać odpowiednie uprawnienia. Ich nieuzyskanie uniemożliwi podjęcie legalnej pracy jako kierowca.

Co należy zrobić, aby nabyć uprawnienia?

Aby nasza wymarzona praca jako kierowca autobusu w Oławie stała się rzeczywistością, musimy posiadać odpowiednie kwalifikacje. W tym wypadku musi to być prawo jazdy kategorii D. Równocześnie nie każdy może aplikować na kurs z tej kategorii. Pierwszym warunkiem jest wiek. Każdy, kto chce nabyć prawo jazdy kategorii D musi mieć ukończone 24 lata. Oczywiście istnieje możliwość wcześniejszego nabycia prawa jazdy kategorii D1 (wieku 21 lat).

Uprawnienie to zezwala na prowadzenie pojazdu o długości 8 m i mieszczącego 16 osób. Przed przystąpieniem do kursu na kategorię D konieczne jest złożenie wniosku w starostwie w Oławie. Wraz z wnioskiem należy dołączyć m.in. zdjęcie oraz orzeczenie lekarskie i psychologiczne. Dopiero po uzyskaniu zezwolenia nabędziemy prawo zapisania się na kurs. Po zdaniu egzaminu końcowego konieczne jest również wyrobienie tzw. Karty Kierowcy. Dzięki temu dokumentowi możliwe stanie się nadzorowanie pracy kierowcy m.in poprzez tachograf.

1 komentarz do “Kto może pracować jako kierowca autobusu w Oławie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *